Karel Kropš

Karel Kropš
  • podnikatel
  • Strana svobodných občanů
  • 42 let
pisek@svobodni.cz
http://karel.krops.cz

Narodil jsem se v roce 1972 v Sušici. Bydlel jsem v Horažďovicích a Strakonicích. V současnosti s rodinou žiji v Písku. Jsem ženatý, mám manželku Andreu a dvě dospívající děti.
Jsem absolventem oboru elektromechanik na strakonické Střední odborné škole řemesem a služeb a Střední odborné škole elektrotechnická v Hluboké nad Vltavou. Samostudiem jsem se vzdělával v matematice a programování. Pracoval jsem jako elektrikář v ČZ Strakonice a od roku 1991 se podílím na řízení rodinné firmy. V současnosti se věnuji prodeji mobilních telefonů a poskytování telekomunikačních služeb.

 

Zájmy a koníčky
Mým hlavním zájmem je má rodina. Dále se zajímám o počítače a veškerou moderní elektroniku a automatizaci. Rekreačně sportuji, mám rád cyklistiku, squash, rekreační běh.

 

Politická minulost a současnost
Politika byla vždy ve středu mé pozornosti, především však dění na celostátní úrovni. Když jsem se začal zajímat i o komunální politiku, překvapilo mě, jak moc se v ní dá najít pravicových myšlenek. Strana svobodných občanů byla v mém hledáčku již od svého vzniku (2009), ale registrovaným příznivcem Svobodných jsem se stal až v roce 2013. Plnohodnotným členem Strany svobodných občanů jsem od roku 2014.

Jsem velkým zastáncem čisté tržní ekonomiky, která je podstatně přívětivější všem vrstvám obyvatel, i když to v současnosti hlavně chudší část národa nevidí. Věřím, že drtivá většina lidí koná v dobré víře, ale z důvodu neznalosti, ne vždy s dobrými výsledky. Snažím na lidech vidět to lepší. Jsem optimista.

Zobrazit další kandidáty