Svobodní na mušce: kampaň v Písku zahájena

01. 09. 2014

Diskuzním večerem s občany Písku „Svobodní na mušce!“ zahájila Strana svobodných občanů svou volební kampaň do zastupitelstva města Písku. Zahájení kampaně se zúčastnil i PhDr. Václav Trojan, kandidát do senátu za obvod č. 12 - Strakonice (Písek, Prachatice).

Svobodní na mušce: kampaň v Písku zahájena

V neděli 31. srpna 2014 se v píseckém klubu Divadlo Pod čarou konalo diskuzní setkání „Svobodní na mušce!“, to mělo za úkol seznámit veřejnost s kandidáty píseckých Svobodných a programem do komunálních voleb. Speciálním hostem večera byl PhDr. Václav Trojan, kandidát do senátu za obvod č. 12, kam spadá i část okresu Písek.

Tři hlavní programová témata a kandidáty píseckých Svobodných představil lídr písecké kandidátky Pavel Hubka. Hlavní prioritou Svobodných je průhledné hospodaření města s penězi daňových poplatníků a jejich účelné vynakládání. Programová témata: 1. CHCEME převozníka, ne dluhy!, 2. NECHCEME strkat peníze do odpadu a 3. POSVÍTÍME SI na cestu vašich peněz radnicí, v jednoduché formě odrážejí dění v Písku a snaží se nalézt řešení vzniklých situací.

Jsme přesvědčeni, že politická filosofie Svobodných může přinést netypická řešení existujících problémů, neboť Svobodné myšlenky poskytují nové možnosti“ uvedl Pavel Hubka, lídr Svobodných pro podzimní volby do zastupitelstva města Písku.

Na jeho slova navázal PhDr. Václav Trojan, který představil svou vizi působení v senátu a seznámil přítomné s pohledem Svobodných na konkrétní věci, které se týkají nás všech. Především zdůraznil nenasytnost státu, který okrádá své občany o velkou část jejich mzdy.

V průběhu celého večera měli občané možnost se kandidátů Svobodných ptát na věci, které zajímaly nejen je, ale i spoustu jiných Písečáků. Dotazy padaly především k novému i starému plaveckému bazénu či k lávce U svatého Václava. Mnohé zaujal také koncept Svobodných k finanční pomoci místním spolkům, zájmovým organizacím a sportovním klubům, tedy téma, které je v Písku poměrně ožehavé.

Velkým diskuzním tématem byla kultura v Písku, především financování a podpora akcí. Svobodní prosazují kvalitu na úkor kvantity.

--
Pozn. Další fotografie jsou - zde