Petici za vypsání referenda o vystoupení ČR z EU je možné podepsat i v Písku

23. 06. 2015

Rádi bychom připomněli, že stále běží sběr podpisů pod petici za vypsání referenda o vystoupení České republiky z EU. Petici si můžete vytisknout, sebrat několik podpisů a odeslat na adresu Svobodných či ji podepsat přímo v Písku.

Petici za vypsání referenda o vystoupení ČR z EU je možné podepsat i v Písku

Strana svobodných občanů již od roku 2013 sbírá podpisy pod petici za referendum o vystoupení ČR z EU. 

Tato petice je peticí podle zákona o právu petičním. Lze ji podepsat jen osobně na papír, nikoliv prostřednictvím Internetu. Petici si můžete vytisknout, sebrat několik podpisů a odeslat na adresu koordinátora petic Svobodných Jindřicha Pilce (Jindřich Pilc, Benešova 219, 411 12 Čížkovice). Petice, prosíme, posílejte obyčejnou poštou (NE doporučeně) nebo podepište na petičním místě.

 

V Písku můžete petici podepsat v Trafice na rohu ulic Kollárova a Tyršova (č.p. 1329).

 

Petice podle petičního zákona má oproti elektronickým peticím tu zásadní výhodu, že adresát petice (orgán, kterému je petice určena) se v časovém termínu musí peticí zabývat a v odpovědi se vyjádřit ke splnění požadavku či k důvodům pro jejich nesplnění. Skutečné podpisy mají výrazně větší politickou váhu, neboť ukazují počet občanů, kteří jsou pro téma petice ochotni obětovat minutu na vyplnění/podepsání formuláře a související činnosti (vytištění/odeslání petičního archu, návštěva petičního místa).

Text petice

My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním vyzýváme tímto Vládu ČR, aby navrhla Parlamentu zákon o referendu s touto otázkou: „Souhlasíte, aby Česká republika vystoupila z Evropské unie?“ Od vstupu České republiky do EU v roce 2004 se výrazně změnila jak EU, tak podmínky našeho členství. Lidé by měli znovu rozhodnout, zda si přejí další členství České republiky v EU, nebo zda si přejí Českou republiku jako samostatný nezávislý stát.

Stáhnout petici (pro tisk)

Staženou petici můžete vytisknout a po získání podpisů odeslat na adresu uvedenou na petici.