Petice proti snižování počtu parkovacích míst v centru Písku

13. 02. 2016

Písečtí Svobodní se skrze našeho lídra Pavla Hubku připojili k petici za zachování možnosti parkování na Velkém náměstí a přilehlém okolí. Pokud nesouhlasíte s omezováním života v centru Písku, prosím, připojte se k této petici.

Petice proti snižování počtu parkovacích míst v centru Písku

My, níže podepsaní občané Města Písek, protestujeme proti snaze omezovat počet parkovacích míst na Velkém a Alšově náměstí v Písku a v ulicích Jungmannova a Fráni Šrámka a snahám omezit dopravní provoz na Havlíčkovo náměstí a v přilehlých ulicích Fráni Šrámka, Jungmannova, Ningrova, Smetanova, Heydukova, Nerudova, Chelčického, Soukenická, L. Janáčka a Drlíčov.

Požadujeme, aby Město Písek nevynakládalo zbytečné prostředky na studie podporující další restrikci a omezování dopravy v centrální části Písku. Majitelé obchodů v centru dobře vědí, že každý den se zákazem dopravy znamená citelný propad tržeb. Nechceme, aby všechny obchody byly přemístěny do obchodních pasáží u hypermarketů na předměstí. Bohužel, máme obavu, že ve snaze být moderní za každou cenu právě k tomuto dojde a centrum města zůstane mrtvé jen s úřady, několika bankami a jedním dvěma drahými obchody. Stejně tak trvale bydlící dobře znají situaci, kdy během dne přijedou a nemají kde zaparkovat své auto, nebo jim přijede návštěva a první co je čeká, je odvezení auta mimo centrum, kde zase zabírají místa zde bydlícím.

Také se Vám stane, že přijedete na náměstí a kroužíte 2x dokola, než někdo vyjede a Vy můžete někde zaparkovat? A pak zjistíte, že návštěva banky Vám zabrala stejně času, jako hledání místa na zaparkování. Jste třeba účetní ve firmě na předměstí a také Vás těší moudra o tom, jak do centra máte chodit pěšky, např. obden v rukou nosit podklady pro Vašeho daňové poradce? A taky se na jedné straně těšíte na to, že podle krásných vizualizací bude na náměstí další vodní plocha a více zeleně, ale na straně druhé se děsíte, stejně jako my, že s tím Vaším autem místo těch dvou koleček jich uděláte podstatně více?

Pokud jste si nekolikrát odpověděli ano, podpořte prosím tuto petici. Do 31. března 2016 máte možnost připojit svůj podpis.

Její originál a podpisové archy jsou u p. Vladimíra Leška v obchodě s počítači A-Com LP s.r.o. na Velkém náměstí č.p. 28/21, vedle Komerční banky (tel. 382 219 458, 602 431 844).

Díky, za petiční výbor: Vladimír Lešek, Pavel Hubka, Martin Brož, Zdeněk Karas, Radek Boček