Nový bazén v Písku otevřel své brány prvním návštěvníkům

04. 10. 2018

Je to jen pár hodin od chvíle, kdy pro mnoho píseckých občanů skončila doba temna. Deset let naplněných planými sliby městských zastupitelů a nevyslyšenými přáními obyvatel města, završilo slavnostní otevření bran nového a dlouho očekávaného plaveckého bazénu.

Nový bazén v Písku otevřel své brány prvním návštěvníkům

K ceremoniálnímu přestřižení pásky přistoupili ve čtvrtek 4. října v 18 hodin členové koaliční kandidátky Svobodní & Písecký patrioti. K Pavlovi Hubkovi, který je lídrem Strany svobodných občanů v Písku, se po uvítacím projevu připojil s nůžkami v ruce emeritní senátor a současný zastupitel Miroslav Krejča a obchodník s PC Vladimír Lešek.

Tematicky oděným příchozím představili organizátoři bytelnou polyvinylchloridovou konstrukci vyztuženou vzduchem, která učarovala nejen dětem, ale i dospělým. Závěr večera navíc zakončil slavnostní ohňostroj s prskavkami a dortovými svícemi.

Ačkoliv bazén Svobodní ani Písecký patrioti občanům neslíbili, cíl otevření nového prostoru je z úst Pavla Hubky, jedničky na kandidátce číslo 9, poměrně jasný. „Naší poměrně bizarní akcí jsme chtěli poukázat na to, že zastupitelé učinili ze slavnostních otevírání nedokončených projektů těsně před volbami běžnou praxi, a to jen pro získání pochybných volebních preferencí a slávy,“ poukazuje.

„Já osobně se cítím mnohem víc jako chlap, pokud dokážu přiznat, že jsem nějakou věc prostě nezvládl, a dostanu sice jen částečné, ale veskrze pravdivé ocenění. Můj morální kompas mi zkrátka nedovoluje stavět svůj veřejný ohlas na lži,“ vysvětlil Pavel Hubka.

„Akce se nesla v duchu trezorového filmu z roku 1965 Zdeňka Podskalského Bílá paní a zároveň jsme se inspirovali názvem díla Antona Pavloviče Čechova Smích skrz slzy, protože ve smutné situaci, která nyní ve městě panuje, nám nezbývá než se smát. Už můžeme jen doufat, že neskončíme v trezoru stejně jako snímek, který pravdivě zachycoval praktiky tehdejší pokřivené doby,“ dodal kandidát na starostu Písku.