Nový bazén, parkování, rozpočet? Svobodní & Písecký patrioti se účastnili předvolební debaty

24. 09. 2018

Písecký svět v pondělí 17. září 2018 pořádal v písecké Sladovně besedu zástupců všech deseti subjektů kandidujících letos na křesla v píseckém zastupitelstvu. Pavel Hubka, lídr kandidátky SVOBODNÍ & PÍSECKÝ PATRIOTI, samozřejmě nemohl chybět. 

Nový bazén, parkování, rozpočet? Svobodní & Písecký patrioti se účastnili předvolební debaty

Předvolební beseda se točila okolo témat jako je bazén, revitalizace centra či rozpočet města. Zde jsou odpovědi Pavla Hubky tak, jak je zaznamenali redaktoři Píseckého světa:

Nový plavecký bazén nebo rekonstrukce starého?

Pavel Hubka (SVOBODNÍ & PÍSECKÝ PATRIOTI): "Jsme přesvědčeni o tom, že jsme schopni s daleko menšími finančními prostředky opravit stávající bazén, rozšířit ho, vytvořit u něj pláž a zpřístupnit koupání v řece. Urbanisticky by bylo možné zasáhnout do budovy, například změnou střechy, a odstranit, jak je to nazýváno, „strašáka pod hradbami“. Město teď končí hospodaření s deficitem a není vhodné utrácet. Myslíme si, že jsou referenda vypisována nevhodně. Ptají se jen občana, jestli chce bazén – no proč by ho nechtěl…"

Revitalizace centra – parkování, MHD, zeleň?

Pavel Hubka (SVOBODNÍ & PÍSECKÝ PATRIOTI): "...K projektu revitalizace bychom se stavěli kladně. Bohužel projekt, tak jak je předveden, nám spíš připomíná projekt, který vede ke krematoriu. Nechceme mít náměstí prázdné, byla by tam sice možná pěkná kašna, ale přišlo by tam možná pár pěších, přestala by tam fungovat infrastruktura, protože obchody potřebují zásobování, potřebují zákazníky atd. Takže za nás jednoduše - revitalizace ano, ale taková, která vede k revitalizaci - oživení."

Rozpočet – je výhodné / představitelné, aby město žilo na dluh?

Pavel Hubka (SVOBODNÍ & PÍSECKÝ PATRIOTI): "Samozřejmě o jakémkoliv zadlužování města neuvažujeme. Možná se tu ale směšují dvě věci – dodržování rozpočtové kázně a braní úvěrů. Pokud zůstane na konci roku kladné saldo, tak si klidně úvěr můžeme vzít. Určitě ne schodkový rozpočet."

 

Záznam celé besedy je volně ke shlédnutí: