Nové krajské předsednictvo Svobodných má dva místopředsedy z Písku

09. 04. 2015

Nové předsednictvo volili v uplynulých týdnech jihočeští Svobodní. Post předsedy obhájil Václav Kupilík a místopředsedy byli zvoleni Milan Černoch, Aleš Procházka a Karel Kropš (oba z Písku). Doplňuje je Jan Třeštík, kterému funkční období končí příští rok.

Nové krajské předsednictvo Svobodných má dva místopředsedy z Písku

„Volby vždy probíhají elektronicky přes web Svobodných. Krajské předsednictvo si volí krajské sdružení, takže mohou hlasovat pouze jeho členové,“ přiblížil volební systém Svobodných Václav Kupilík. „Na místo předsedy jsem byl jediným kandidátem, takže volba probíhala způsobem, že každý člen mohl hlasovat buď pro, nebo proti. Volba trvala celý týden.“

Volba místopředsedů byla naplánována o týden později, a to z toho důvodu, aby o tento post mohli usilovat i případní neúspěšní kandidáti z volby předsedy, což se ale nakonec vzhledem k výše popsaným faktům nestalo.

Tři místopředsedy volili jihočeští Svobodní ze čtyř kandidátů – Milana Černocha, Aleše Procházky, Štěpána Tampíra a Karla Kropše. „Volba proto probíhala druhým způsobem, kdy každý člen má tolik hlasů, kolik se volí kandidátů. V našem případě tedy tři. Každý člen může volit pouze jednou a dát jeden až tři hlasy, po jednom hlasu pro kandidáta,“ popsal Václav Kupilík.

Nejvíce hlasů získal Milan Černoch, který tak vstupuje do svého třetího funkčního období. Druhou největší podporu měl Aleš Procházka. „Štěpán Tampír a Karel Kropš dostali shodný počet hlasů, proto se musela vyhlásit ještě užší volba pouze mezi těmito dvěma kandidáty. Každý člen už měl pouze jeden hlas. Volba skončila v noci na středu (8. dubna) a posledním místopředsedou byl zvolen Karel Kropš.“

Vedení krajského sdružení Svobodných je voleno na dobu dvou let.

Nové předsednictvo jihočeských Svobodných:

Předseda: Václav Kupilík
Místopředsedové: Milan Černoch, Jan Třeštík, Aleš Procházka, Karel Kropš

Jihočeští Svobodní, 9.4.2015

KONTAKTY A ODKAZY:
Jihočeští Svobodní - http://jihoceskykraj.svobodni.cz/
Předseda krajského sdružení Václav Kupilík – kupilik@svobodni.cz, 721 908 340