Lávka Dagmar Šimkové – politická rychlokvaška

03. 10. 2018

Kontroverzní stavba, která rozdělila píseckou veřejnost se po slavnostním předání a opětovném uzavření pomalu dokončuje. Myslel jsem, že slavnostní otevírání a stříhání stuh na nedodělaných stavbách je doba někde před rokem 1989.

Lávka Dagmar Šimkové – politická rychlokvaška

Kontroverzní stavba, která rozdělila píseckou veřejnost se po slavnostním předání a opětovném uzavření pomalu dokončuje. Myslel jsem, že slavnostní otevírání a stříhání stuh na nedodělaných stavbách je doba někde před rokem 1989. Tenkrát jsme se tomu všichni smáli a ti bystřejší se tomu zasmějí i dnes. Připadá mi to, jako by mne producent filmu pozval na premiéru a deset minut před koncem se v sále rozsvítí a on vystoupí se sdělením, že film dotočí a následně promítne v nejbližším možném termínu. Nebo kdyby vám prodejce automobilů slavnostně předal váš nový vůz bohužel zatím bez kol nebo volantu.

Je smutné, že technologické termíny a lhůty se ohýbají pod tlakem politiků a výsledkem je, že i kolikrát dobrý projekt je nakonec zmetek, který se v blízké době bude nákladně opravovat. Nebylo by rozumnější nechat dodavatele pracovat, termín přiměřeně posunout a pak dílo představit v plné kráse?

Bohužel obdobným způsobem je předávána nová vodárna bez vody i knihovna bez knih, se stavebními buňkami zahalená v lešení.

Je to takové malé zamyšlení a závěr ať si udělá každý sám.

Pavel Kašpar – Svobodní Písek