Kdo je Pavel Hubka, lídr Svobodných v Písku?

10. 09. 2014

Lídrem Svobodných pro podzimní komunální volby v Písku a kandidátem na starostu je IT technik a vášnivý radioamatér Pavel Hubka (45), který nyní předsedá písecké pobočce Strany svobodných občanů.

Kdo je Pavel Hubka, lídr Svobodných v Písku?

Pavel Hubka je písecký rodák, který se narodil 26. října 1968 v pravé poledne. Po ukončení studia na píseckém gymnáziu v roce 1988 nastoupil do tehdejšího Agrostavu (nyní Kočí) jako odborný ekonom a později jako samostatný programátor analytik. Práci přerušila na rok a půl povinná základní vojenská služba. Po jejím ukončení znovu nastoupil na své místo, ale od června 1993 začal pracovat v oddělení informačního a datového centra na okresním úřadě v Písku. Od roku 2000 do dnešních dnů pracuje jako regionální technik v oddělení elektronického zpracování dat společnosti REWE. Je ženatý a má dvě děti. Syn pracuje u hasičského záchranného sboru a dcera je žákyní základní školy.

 

Zájmy a koníčky

Charakteristických znamením Pavla Hubky je široké spektrum koníčků. Už od mládí se zajímal o hudbu, ještě za dob socialismu dělal na místních zábavách diskžokeje. Dnes rekreačně hraje na piano a basovou kytaru. Dále se zajímá o techniku, chemii a vodní sporty. V polovině 80. let měl doma jeden z prvních počítačů, což vyústilo v nadšení pro robotiku. Tato posedlost před 20lety vyvrcholila tím, že spolu s přáteli v Písku vstoupil do Radioklubu, kde se stýká s podobnými nadšenci. Technikou však výčet zájmů nekončí. Chov zvířat je dalším každodenním koníčkem.

 

Pavel Hubka a Radioklub Písek

Radioklub Písek je nezisková organizace, jejímž cílem bylo a je vytvoření skupiny lidí se zájmem o radiové vysílání a s tím spojené technické dovednosti a odbornosti. V současné době je zde Pavel Hubka jednatelem, který klub aktivně zapojuje do dění v Písku a reprezentuje naše město i za hranicemi České republiky. Radioklub nyní organizuje pravidelné kroužky robotiky pro děti a hackerspace. Každoročně se také Radioklub podílí na Cipískovišti, kde v Palackého sadech nadšenci z celé Evropy prohánějí roboty v soutěži „Robotem rovně“a pořádá robotická odpoledne s technikou, kterou vytvořili členové radioklubu.

 

Politická minulost a současnost

Pavel Hubka nebyl nikdy členem KSČ a až do roku 2013 ani členem jiné politické strany.

Protože se na naší politické scéně postupně vytratily strany, kterým by se dalo důvěřovat, neměly žádný pevný myšlenkový směr, začal jsem hledat lidi podobně smýšlející. Až Strana svobodných občanů zarezonovala s mým myšlením,“ říká Pavel Hubka. A dodává: „Moje svoboda končí tam, kde končí svoboda druhého; svoboda přinášející odpovědnost; svoboda = spravedlnost, jsou kréda, která mě spojují se Svobodnými. Proto jsem se k této straně přidal.“