Akce Daně 2015: Svobodní v Písku protestovali proti nadměrné byrokracii

04. 04. 2015

V úterý 31. března 2015 u příležitosti termínu pro podání přiznání k dani z příjmu fyzických osob, pořádali Svobodní v Písku, již tradičně, protestní petiční akci proti nadměrnému daňovému zatížení a rostoucí byrokracii.

Akce Daně 2015: Svobodní v Písku protestovali proti nadměrné byrokracii

Úterní dopoledne bylo ve znamení upozorňování živnostníků a podnikatelů na nadměrnou byrokratickou zátěž, kterou český stát lidem, jenž si na sebe ještě vydělávají sami, "za odměnu" připravil. Písečtí Svobodní před finančním úřadem stáli s peticí za svobodnější život a podnikání.

Text petice vypovídá za vše: "My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, přesvědčeni o zhoubném vlivu byrokracie na živnostníky i drobné podnikatele, odmítáme vznik dalších byrokratických překážek a vyzýváme Vládu České republiky, aby systematicky pracovala na odstranění byrokracie, která dusí naše podnikatele, omezuje jejich konkurenceschopnost a bere lidem práci." A také uvádí několik příkladů byrokratických zbytečností jako jsou registrační pokladny, zdvojení povinných lékařských prohlídek, zatěžování nadměrným statistickým vykazováním či nucené oznamování a vykazování celé řady stejných údajů souběžně několika úřadům.

Během krátké chvíle bylo před píseckým finančním úřadem osloveno mnoho lidí. Někteří vyjadřovali podporu, jiní naopak, nicméně akce vzbudila pozitivní reakce v 90% případů. Jediným silným negativem celé akce byl hustý déšť a silný vítr. I přesto jsme si vyslechli několik příběhů o tom, jak dnešní stát mnoha lidem, svými zbytečnými zásahy ničí podnikání i životy. Proto si vážíme těch, kteří svůj boj proti státnímu molochu nevzdávají a navzdory hozeným klackům pod nohy, stále podnikají.

Naši petici, svým podpisem celkově podpořilo 69 občanů. Ti, kteří nám na sebe nechali emailový kontakt budou průběžně informováni, jak petiční akce pokračuje a dozví se i další zajímavé informace. Pokud chcete být informováni i Vy, přihlaste se do našeho newsletteru/zpravodaje. Nebo rovnou přijďte na naší pravidelnou politickou diskuzi - Svobodné politické úterky, kde diskutujeme o konkrétních řešení mnoha nesnází.

Cílem Svobodných je výrazně omezit celkové státní zásahy do životů lidí – nepřiměřené daně, složité zákony, zbytečné byrokratické omezování.  Občan je dnes státem omezován, zadlužován a není mu dovoleno mít nad svým životem plnou kontrolu. Usilujeme o omezení moci volených politiků řídit životy jednotlivců.